Dřevěný nebo skleněný jídelní stůl?

U jídelního stolu se vždy sejde celá rodina. Díky tomu je jednoznačně nejvíce zatěžovaným kusem nábytku v domácnosti. Jídelní stůl sbližuje rodinu i přátele, kteří se u vás sešli na slavnostní oběd či chutnou večeři. Pokud ale chcete aby stůl plnil všechny funkce a vydržel dlouhá léta, musíte ho vybírat s rozvahou a vědět, co vlastně hledáte. Nejčastěji zvoleným materiálem pro jídelní stůl je dřevo nebo sklo. Oba mají své výhody, ale i nevýhody. Dřevěný stůl je příjemný na dotek i na pohled, voní a snadno se čistí. Nevýhodou je vyšší cena a nutná péče o dřevo. Skleněný jídelní stůl má ale také svá pozitiva. Působí luxusně, velmi moderně a opticky zvětšuje prostor. Skleněný stůl elegantně splyne s interiérem a je nadčasový. Nevýhodou je údržba, pocit chladu a fakt, že není vhodný do domácnosti s malými dětmi.

skleneny-jidelni-stul
Sklenený jídelní stůl působí moderně a zajímavě

Milujete sklo?

Sklo je velmi moderní materiál, který v interiéru působí vzdušně, lehce a nadčasově. Skvěle se kombinuje s jinými materiály jako je například kov, dřevo nebo kámen. Existují však lidé, kteří sklo odmítají, protože na ně působí chladně. Současné úpravy skla ale nabízejí nové možnosti – jsou vyráběny z bezpečnostního skla, tvrzeného skla, jsou temperované a mají i větší odolnost vůči nárazu. Pocit chladu pomůže odstranit šikovná kombinace se dřevem, kde je skleněná deska vložena do dřevěného rámu. Jídelní stoly jsou takto běžně kombinovány buď se zmíněným masivem nebo najdete i skleněný jídelní stůl s kovovými nožkami. Pokud vám vadí fakt, že při pojídání si vidíte na vlastní nohy, vyzkoušejte jídelní stůl s matnou neprůhlednou skleněnou deskou.

okruhly-stol-acrylic-fialovy-ruut-23017-thumb_640x480
Skleněný jídelní stůl může být i barevný

Skleněný jídelní stůl je náchylný na šmouhy

Skleněný jídelní stůl je nechvalně známý hlavně podle toho, že na něm vidět opravdu všechny nečistoty a otisky prstů. Nejdu vás přesvědčovat o opaku, je fakt, že údržba je o něco náročnější než u dřevěného stolu (i když paradoxně dřevěný stůl je v některých situacích mnohem těžší vyčistit). To ale neznamená, že při skleněném stole budete stát od rána do večera s hadříkem a leštit ho o život. Lidé rádi přehánějí a faktem je, že si snadno vystačíte s kvalitní švédskou utěrkou. Skleněný stůl lze jednoduše setřít, když to bude nutné nebo v rámci pravidelného úklidu, zabere vám to jen pár minut denně.

Napsat komentář