Jídelní stoly – nadčasové dřevo interiéru sluší

Zařizování bytu patří asi k nejpříjemnějším povinnostem každého majitele nemovitosti. Přesto může být někdy dost těžké vyznat se v tak široké nabídce, jakou dnes máme na trhu. Do domácnosti potřebujeme fakt leccos – od dveří přes podlahy, skříně, postele, sedačky, psací i jídelní stoly, židle. Klidně bychom věděli pokračovat i dál. Dnes nás však z toho všeho bude zajímat jedna kategorie – jídelní stoly a možnosti jejich výběru. Protože na trhu je obrovské množství různých zajímavých materiálů a jejich vzájemných kombinací, jako je např. kov, sklo, lamino, plast. Vyzvednout však třeba především krásu a nadčasovost materiálu, který je součástí našich domovů už od doby dávno minulé – hovoříme o úžasném a jedinečném dřevě.

jídelní stoly
Dřevěné jídelní stoly jsou nadčasové.

Proč se rozhodnout pro dřevěné jídelní stoly?

Dřevo je již odedávna díky svým přirozeným vlastnostem materiálem číslo jedna při tvorbě nábytku. Dodnes jsou pro nás velmi přitažlivé a hodnotné staré historické kusy dřevěného nábytku. Výhodou dřeva jako materiálu je jeho ekologický charakter, vysoká odolnost a estetické působení, které ovlivňuje jedinečná textura a barva podle použití konkrétní dřeviny. Právě díky těmto jeho přednostem je masivní dřevěný jídelní stůl skutečným skvostem každé domácnosti a tím správným místem na setkání celé rodiny. Dřevěné jídelní stoly dodají vašemu interiéru pověstné teplo domova.

jídelní stoly

Dřevěné jídelní stoly v tradičním, historickém, venkovském i v moderním stylu

Pokud si myslíte, že dřevěné stoly jsou určeny pouze lidem, kteří mají vztah k historii a starožitnostem, tak se velmi mýlíte. Jsou variabilní, nadčasové a různé designové provedení umožňují vybrat si kousek vhodný pro tradiční nebo venkovský styl bydlení nebo dřevěný jídelní stůl do moderního interiéru. Např. exotické dřeviny jsou ideální volbou pro zahradní nábytek. Dřevěné jídelní stoly však nejlépe vyniknou ve velkých prostorech. A také v kombinaci s vhodně zvolenými čalouněnými židlemi, které ještě podtrhnou jejich krásu.

Napsat komentář