Barevný cestovní kufr

Barevný cestovní kufr

Pokud si dopřejete dovolenou každý rok, nebo dokonce několikrát do roka, určitě mi dáte za pravdu, když řeknu, že čekat na cestovní kufr na pásu po přistání letadla, je asi nejnapínavější část dovolené. Nikdo nechce přijít o kufr nebo si vyměnit svá zavazadla s jinými, i když, co si budeme lhát, občas se to stává. V tomto článku vám poradíme, jak si usnadnit jednu důležitou činnost během cestování – jak jednoduše najít svou zavazadla.

Takový cestovní kufr určitě nepřehlédnete na letišti

Černé kufry jsou všude

Možná jste nevěděli, že 75% všech vyrobených cestovních kufrů na světě je v černé barvě. Každý si alespoň jednou v životě koupí černý cestovní kufr. Je to pochopitelné, protože při nákupech většina lidí sahá po eleganci a hlavně nadčasovosti. Nikdo z nás si přece nekupuje kufr na jedno použití. Častokrát však po přistání a čekání na zavazadla zjistí, že to mohl vyřešit i jinak. V mírném stresu nebo obavě o ztrátu svého cestovního kufru totiž při všech těch černých kufrech ten svůj přehlédnou a začíná se objevovat mírná panika. A právě v tom okamžiku přichází na řadu myšlenka barevného cestovního kufru. Výjimkou nejsou ani skořepinové cestovní kufry. Pokud čekání na vaši zavazadla a hledání z desítek dalších není zrovna vaší oblíbenou činností, pak je podstatné si uvědomit, že nenakupujete společenské šaty (pro eleganci a nadčasovost). Váš kufr by měl především sloužit účelu a usnadnit vám cestování. Proto by měl být vzhled při tomto výběru minimálně druhořadý.

 

Originální dizajn cestovního zavazadla

Váš cestovní kufr chcete najít rychle

Možná ani tak nejde o barvu, jak o to ozvláštnit a odlišit nějak svůj cestovní kufr, abyste už při letmém pohledu našli ten váš. Nemusí být výrazný pro každého. Zcela bude stačit, když znáte ten speciální detail vy, na který se pohledem zaměříte, vždy když ho hledáte. Je jedno, jestli máte sluníčkově žlutý kufr nebo tečkovaný, omotaný barevnou stuhou, s nálepkami nebo ověšený různými přívěsky. Pokud na vás váš kufr už z dálky „křičí“ svou unikátností, usnadní vám cestování a vy můžete zůstat klidní a spokojenější.

Dovolená Egypt nabízí potápění pro začátečníky

Dovolená Egypt nabízí potápění pro začátečníky

Pro každého znamená letní dovolená něco jiného. Někdo si léto neumí představit bez moře – ať už to naše „slovenské“ v Chorvatsku nebo trošku vzdálenější a exotičtější, např. v Turecku nebo v Tunisku. Pro jiné je zase dokonalá dovolená při některém z našich slovenských jezer, plavba lodí na Dunaji nebo v našich krásných Tatrách. Pokud však chcete toto léto zažít něco zcela nového, dobrodružné a nezapomenutelné, tento článek je přesně pro vás. Poukážeme v něm na možnosti, které nabízí dovolená Egypt, konkrétně dovolená Hurghada, v oblasti potápění.

dovolenka egypt
Dovolená Egypt – potápění, na které nikdy nezapomenete

Dovolená Egypt – kde se opravdu vyplatí potápět?

Egyptské pláže se vstupem do Rudého moře jsou již celá léta velmi oblíbeným místem pro všechny ty, kteří se už stihli zamilovat do potápění nebo si jej chtějí během své dovolené vyzkoušet. Čisťoučké moře s nádherným podmořským životem uchvátí asi každého – staršího nebo mladšího, muže, ženu nebo dítě. Nejvyhledávanějšími lokalitami na potápění jsou Akabský záliv, výběžek Sinajského poloostrova a, samozřejmě, pobřeží Hurghady, kterému se trošku více povenujeme i v následujících řádcích.

Vybíráme potápěčský klub

Dovolená Egypt na pobřeží Hurghady nabízí hned několik potápěčských klubů, kde vám nabídnou základní výcvik potápění nebo zkušební ponory pod dohledem kvalifikovaných instruktorů. Víte, jak si však vybrat ten správný potápěčský klub? To nejdůležitější je, aby instruktoři kurzu plynule hovořili ve vašem jazyce – ať vám je všechno, co vám řeknou a vysvětlí, absolutně jasné. Bát se vůbec nemusíte, i když plynule neovládáte angličtinu či jiný světový jazyk, z vlastních zkušeností víme, že v Hurghadě najdete i množství instruktorů ze Slovenska, takže nebudete mít vůbec žádný problém. Samozřejmě, kvalitní potápěčský klub musí mít i potápěčské osvědčení a zcela bezchybný výstroj.

dovolenka egypt
Zážitek na celý život

První den nového potápěče

Zajímá vás, jak bude vypadat váš první potápěčský den? Začněme od začátku – nejprve vás čeká teoretická příprava, po něm krátký nácvik a už vám nic nebude stát v cestě za skutečným potápěním. Nejprve vám dovolí ponořit se maximálně do hloubky 12 metrů, ale netřeba být zklamaný – v takové hloubce je také určitě co obdivovat – vždyť dovolená Egypt je proslulá svými nádhernými korálovými útesy a bohatou podmořskou faunou a flórou. Navíc, za symbolický poplatek si můžete tyto chvíle i zdokumentovat – ať už fotografiemi nebo videem.

 

Dovolená pro děti? Máme školy v přírodě!

Dovolená pro děti? Máme školy v přírodě!

Slovensko je krásná země, a tak dokáže nabídnout mnoho nádherných míst nejen pro školy v přírodě. Současné školní výlety však umožňují dětem cestovat i do zahraničí. Kdysi nepředstavitelné, dnes realita. Některé děti cestují každé prázdniny s rodiči do různých destinací, tradičních, i do méně známých. No mnohé děti takové štěstí nemají. O tyrkysově modré moři a nádherných exotických zemích poslouchají jen od svých spolužáků a na taková místa se dostanou jen ve svých představách.

školy v přírodě
Školy v přírodě jsou plné zajímavých aktivit a zábavy

Zahraničí volá!

To, že školy v přírodě v zahraničí jsou výhodné pro úplně všechny děti bez rozdílu, je jasné. Pro ty méně šťastné to však znamená ještě mnohem více. Proto by se takové školní výlety měli organizovat častěji. Možná se setkáte s názorem rodiče, který řekne, že jeho dítě to nepotřebuje. Mnoho rodičů si však neuvědomuje různé výhody, které školy v přírodě nabízejí. Zejména, pokud to pro jejich děti znamená jen „zase jeden z mnoha“ výletů. Je důležité uvědomit si, že takové výlety umožní dětem být samostatnějšími, zdokonalit se v různých činnostech a naučit se reagovat a řešit některé situace, které za jiných okolností do té doby nemohli poznat na vlastní kůži, hlavně, pokud jsou na dovolené s rodiči. Zahraničí otevírá pro mnohé nové možnosti, nové situace v jiné kultuře a obecně docela jiný pohled na svět.

školy v přírodě
Děti se učí zábavnou formou

Školy v přírodě pomohou dětem lépe vidět a slyšet

Zvykne se říkat „lepší jednou vidět než stokrát slyšet“, a to je tedy velká pravda. Děti jsou velmi vnímavé a přemýšlejí méně složitě než my, dospělí. Často přehlédneme věci, které si oni hned všimnou a většinou si všimnou právě to nejdůležitější. Děti si na takové „dovolené“ uspořádají myšlenky, některé se rozhodnou, čím chtějí v životě být. Jiné zase v sobě objeví zálibu cestovního ruchu, odpovědnosti a organizování, některé v umění a druhé se naučí pomáhat druhým. Rozdílná kultura či dokonce teplotní pásmo pomohou vnímat okolní svět s otevřenou myslí. Při sportovních aktivitách nebo různých poznávacích cestách budou děti nuceny zapojit všechny své smysly, naučí se podělit se, spolupracovat, dosáhnout společně cíl. V konečném důsledku to spolužáků spojí a i po návratu ze školy v přírodě tento vztah obvykle přetrvává, což se odrazí na spolupráci v třídě při různých úkolech.

 

Dovolená Turecko – úžasná dovolená na vysoké úrovni

Dovolená Turecko – úžasná dovolená na vysoké úrovni

Stejně jako Chorvatsko, i dovolená Turecko je velmi vyhledávanou a atraktivní dovolenkovou destinací. V žebříčku destinací dostupných vlastní dopravou a autobusových zájezdů je na čele Chorvatsko, na prvních místech oblíbených leteckých destinací je právě Turecko. Dovolená Turecko si umí turistů získat nejen svými kvalitními službami a skutečně špičkovými hotelovými resorty, ale i krásnými plážemi a příjemným mořem. Ať už si chcete užít relaxační, poznávací nebo aktivní dovolenou plnou adrenalinu, sportovních aktivit nebo zábavy, Turecko je vhodné pro jakýkoliv typ dovolené, výběr je opravdu jen na vás. Zde jste na správném místě – najdete zde opravdu vše od výmyslu světa – od historických památek, zábavy, sportu a příjemného odpočinku až po možnost si skvěle nakoupit.

dovolena turecko
Dovolená Turecko nabízí nádhernou přírodu

Dovolená Turecko – Egejskou riviéru musíte poznat!

Dovolenou v Turecku turisté nejčastěji tráví na slavné Turecké riviéře, ale opravdový skvost je i Egejská riviéra na jihozápadě Turecka, sousedící s řeckými ostrovy. Tato oblast je zatím méně známá, naši turisté ji teprve nyní začínají objevovat, ale určitě ji můžeme vřele doporučit. Dovolená Turecko na Egejské riviéře vás určitě nezklame, právě naopak – okouzlí vás krásou okolní přírody, hor, bujnou zelení a překrásnou barvou moře. Egejská riviéra má skutečně zajímavou polohu – je skvělou vstupní branou na poznávání zajímavých míst, jako jsou např. Pamukkale nebo Efez. Stejně byste neměli vynechat ani návštěvu některého z nedalekých řeckých ostrovů.

dovolena-turecko

Dovolená Turecko a Turecká riviéra

Dovolená Turecko a její proslulá Turecká riviéra je zárukou opravdu kvalitní dovolené. Je hlavním centrem turistického ruchu. Její nejznámější letoviska (Antalya, Lara, Belek, Side nebo Alanya) patří k nejnavštěvovanějším a najdete zde opravdu vše, co od perfektní dovolené očekáváte a co k takové dovolené patří. Skvělé hotelové resorty s all inclusive službami, celodenními i večerními animacemi pro děti i dospělé a s krásnými upravenými plážemi (písčitými i oblázkovými) nebo precizně udržovanými exotickými zahradami. Sportovně se můžete také vyžít, a tak si můžete nejen zaplavat, ale i vyzkoušet různé vodní motorové sporty nebo zahrát golf.

Výletní lodě a plavby – součásti prázdninových destinací

Výletní lodě a plavby – součásti prázdninových destinací

Aby byla dovolená skutečně vydařená, pestrá, zajímavá, zábavná i obohacující, vyžaduje si nejen správnou volbu destinace a dobrou partu lidí či seriózní cestovku, ale i vynikající dovolenkový program, který bude zárukou nových nezapomenutelných zážitků. Když listujete v katalozích cestovních kanceláří nebo hledáte ideální dovolenou v internetových nabídkách, určitě vás kromě kvalitního ubytování, pláží a ceny zajímají i možnosti různých výletů, atrakcí či vyhlídkových plaveb v okolí.

Právě výletní lodě a panoramatické okružní či poznávací plavby patří k velmi vyhledávaným fakultativním výletům téměř v každé destinaci a je zcela nepodstatné, zda se chystáte jen na víkend do Prahy, Budapešti, Amsterdamu nebo Paříže, i to zda vás čeká dovolená u Jadranu, Středozemním moři, případně až v Karibiku, důležité je užít si ji co nejvíce i vidět co možná nejvíce, a to je často možné právě z paluby výletní lodi.

výletní lodě
Výletní lodě – větší či menší, vždy je to zážitek

Výletní lodě a plavby formou fakultativních výletů

Výletní lodě a plavby formou fakultativních výletů patří na dovolených vždy k mimořádně oblíbeným a každá destinace jejich nabízí hned několik. Například, během dovolené ve Španělsku můžete zažít plavby podél pobřeží Costa Brava nebo okruh ostrovem Mallorca či Ibiza a také okružní plavbu po krásných zálivech Gibraltaru, kde můžete dokonce sledovat i volně žijící delfíny. Podobně to je i při dovolených v Turecku, kde vás např. výletní lodě přepraví z Egejské riviéry na blízké řecké ostrovy a také v ostatních přímořských zemích, jako je např. Itálie, Chorvatsko, Bulharsko a pod.

výletní lodě
Twin City Liner na trase Bratislava – Vídeň

Vyhlídkové a výletní lodě na tocích řek

Vyhlídkové a výletní lodě jsou atrakcí nejen v přímořských oblastech, ale i ve vnitrozemí a velkých městech, kde se můžete zúčastnit okružních a vyhlídkových plaveb na tocích řek jako je např. řeka Seina a Loira ve Francii, Vltava v Praze, Dunaj v Budapešti, Vídni a, samozřejmě, i v Bratislavě.

Dovolená Miami – styl dovolené bohatých

Dovolená Miami – styl dovolené bohatých

Kdo z nás by nechtěl alespoň jednou v životě navštívit Miami? Asi všichni! Je to multikulturní, věčně živé město na jihu Floridy. Každý kdo tam už byl, vám potvrdí, že je to město krásných lidí, nekonečné zábavy, skvělých klubů a věčně svítícího slunce. Nemluvě o přenádherných plážích s bílým pískem a průzračném, dokonale modrém moři. Dovolená na Miami je proto jako stvořená pro lidi, co milují zábavu a slunce. Miami je město, které nikdy nespí, kde zábava nikdy nekončí a kde se sny stávají skutečností. Před proslulými kluby stojí dlouhé zástupy lidí čekajících na vstup. Být na Miami a nenavštívit žádný noční klub je jako kdybyste tam vůbec ani nebyly.

dovolená na Miami
Miami – město, které nikdy nespí

Dovolená Miami – co třeba určitě vidět

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Miami, kluby a pláže ani zdaleka nejsou to jediné, co byste měli vidět. Určitě se zastavte i na Lincoln Road – známé nákupní ulici s desítkami světoznámých obchodů a restaurací. Nebo taková kubánská čtvrť Little Havana s proslulým kubánským jídlem či Miami Downtown, kde vás uchvátí pohled na mrakodrapy. Za zhlédnutí jistě stojí i nejznámější národní park s močály Everglades, kde můžete vidět množství divokých zvířat. Výlet na nejjižnější ostrov Floridy – Key West také není k zahození.

Za asi 150 dolarů si tam zakoupíte balíček aktivit a o zábavu na celý den máte postaráno. Balíček zahrnuje potápění se žraloky, vodní skútry, parasailing a mnoho dalších zajímavých věcí. V neposlední řadě je zde úžasná Ocean Drive, kde můžete obdivovat Art Deco District nebo se najíst v některé z luxusních restaurací. Pokud cestujete s dětmi, určitě ocení, když je vezmete do Orlanda, kde je množství zábavních parků.

dovolená Miami
Dovolená Miami – vidět a zažít alespoň jednou za život

Miami je prostě krásné!

Miami je úchvatné město, které je i přes turistickému ruchu dokonale čisté. Všude je dostatek popelnic, chodníky a cesty jsou upravené, na plážích nenajdete ani smítko. Krásné domy, drahá auta, palmy všude kam se podíváte, luxusní jachty kotví v přístavu – jednoduše řečeno – zážitek vidět. Lidé se sem stále vracejí, protože na Miami se ani na vteřinu nenudíte. Je zde nespočet klubů a míst, které vám vyrazí dech. Každý si zde přijde na své a je úplně jedno, do jaké věkové kategorie patříte. Dovolená na Miami, tedy dovolená ve městě snů vás uchvátí v každém směru a určitě to pro vás bude jedna z nejlepších dovolených v životě.

 

Jamajka – dovolená v rytmu reggae

Jamajka – dovolená v rytmu reggae
jamajka dovolená
Pláže a hotely jako z nejdražších katalogů jsou skutečné

Dovolená v Karibiku – to je divoká příroda, romantické pláže, průzračná tyrkysová voda – prostě ty nejlepší předpoklady pro dokonalou dovolenou. K tomu máte na výběr hned několik nádherných ostrovů v této lokalitě, protože Karibik to není jen Kuba, ale i řadu dalších velmi atraktivních ostrovů a menších ostrůvků. Největším anglicky mluvícím Karibským ostrovem, kde najdete skutečnou karibskou pohodu a relax v rytmu reggae, je Jamajka. Jamajka je velmi přitažlivým místem s krásným exotickým prostředím, bujnou přírodou a příjemně teplým mořem, kde si každý najde to své, protože je to destinace, která uspokojí i náročnější turisty s vyššími nároky a očekáváními.

Dovolená na Jamajce se svými krásnými letovisky

dovolená jamajka
Jamajka to je dovolená plná barev, hudby a tance

Jamajka nabízí hned několik krásných pláži a letovisek, které můžeme klidně zařadit mezi skutečné perly Karibiku. K nejkrásnějším a nejpopulárnějším dovolenkovým střediskům na Jamajce patří Negril, Montego Bay, Ocho Rios zda klidnější Runaway Bay. Každé ze středisek láká něčím jiným, například Negril je znám nejkrásnějšími, až 10 km dlouhými plážemi, zábavními i nákupními či sportovními možnostmi, a také romantickými západy slunce. Ocho Rios vás zas uchvátí nejen nádhernou okolní přírodou a památkami (muzeum reggae), ale přijdou si zde na své i milovníci nakupování. Montego Bay je rušným a moderním městem, kde si užijete krásné pláže i bohatý noční život, a často jsou zde pořádány i různé festivaly např. Reggae Sunfest.

Jamajka – jaká místa se určitě vyplatí navštívit?

Dovolená na Jamajce nabízí kromě exotických pláží a koupání i jiné možnosti a zajímavá místa, které se během prázdninového pobytu rozhodně vyplatí navštívit. Příroda na Jamajce je opravdu překrásná a obdivovat ji můžete například při výletu ke kaskádám Mayfield Falls nebo v oblasti Dunn’s River Park s nádhernými vodopády, které jsou symbolem Jamajky. Jamajka a její hlavní město Kingston k sobě neoddělitelně patří, proto si jeho návštěvu nenechte ujít!
Jamajka je prostě Jamajka – kouzelné místo, které vás určitě nezklame!

 

Fotbalové zájezdy do Londýna

Fotbalové zájezdy
Fotbalové zájezdy na Chelsea FC – Fotbaltour.cz

Momentálně anglickou Premier League ovládá londýnská Chelsea a doposud je v prvních dvanácti kolech neporažená. José Mourinho opět jednou dokazuje, že patří k nejlepším fotbalovým trenérům světa. Hráči jako Hazard, Diego Costa, Willian nebo legenda klubu Didier Drogba mu dělají od začátku sezony velkou radost. FC Chelsea na své spanilé jízdě narazí na dva londýnské kluby. V prvním zápase ji přivítá Crystal Palace na druhé straně Londýna a týden na to budou čelit peklu na Stamford Bridge hráči Tottenhamu Hotspur.

Crystal Palace

Zápas proti Crystal Palace by podle papírových předpokladů měl být jednostrannou záležitostí. Mužstvo, které se pohybuje na hranici sestupu a středu tabulky se bude snažit zastavit skvěle nastartovanou mašinu z Chelsea. Statistiky hovoří v neprospěch domácích, i co se domácích zápasů týče, když ze šesti domácích střetnutí dokázali vyhrát pouze dva a jeden jim přinesl jednobodovou remízu. Samozřejmě, že tento souboj může dopadnout úplně opačně, hlavně když se jedná o Premier League. Oporou domácích bude hlavně kapitán a zároveň nejlepší střelec týmy Mile Jedinak, ale pozor si hosté budou muset určitě dávat i na rychlého Fraizera Campbella a problémy jim může dělat i domácí miláček Wilfried Zaha, který je ve svém mateřském klubu na hostování z Manchesteru United.

Fotbalové zájezdy
Fotbalový zájezd na stadionu Stamford Bridge – Fotbaltour.cz

Fotbalové zájezdy nabízejí dvojitou dávku

Jako druhý se lídrovi tabulky postaví o něco úspěšnější klub Tottenham Hotspur, který momentálně okupuje přesný střed tabulky. Tottenham z pěti výher vyválčil až tři na hřištích soupeřů, no na Stamford Bridge ho čeká nepříjemná situace. V londýnském derby se hosté budou vepředu spoléhat na pátého nejlepšího střelce ligy Chadliho. Obrana hostí si naopak bude muset dát pozor na útočná děla Chelsea. Tento zápas bude vyvrcholením londýnských zájezdů a fotbalové zájezdy vám umožní, vychutnat si tento zážitek na vlastní oči.

Takže pokud máte rádi Chelsea FC, určitě neváhejte a zarezervujte si lístky hned teď.