Návrat džínových dámských overalů

Návrat džínových dámských overalů

Mnohé světové hvězdy začaly nosit džínové dámské overaly jako praktické, ale i nóbl oblečení. Ne jedna celebrita se objevila v džínovém overalu v luxusní restauraci. Overal kombinují s bílou halenkou, saténovým šálou a botami na vysokém podpatku. Rovněž jim nesmí chybět luxusní značková kabelka jako šperk. Dámské overaly jsou novým módním prohlášením, ale nároky na dobře zkombinovaný overal jsou stále vyšší. Nebojte se být více sebevědomé v módě, abyste nosili a hlavně správně nosili overaly.

dámské overaly
Džínové dámské overaly jsou zpět!

První dámské overaly

Samozřejmě, nejsou to současní designéři, kteří vymysleli dámské overaly. Pracovnice ženských továren během druhé světové války přijali tento praktický vzhled od svých mužských předchůdců, kteří se inspirovali americkými vojáky. Podle expertů na vojenské oděvy Walton and Taylor se nejstarší odkazy na overaly v anglickém jazyce datují z roku 1776. Předtím, než se staly v 60. a 70. letech dámské overaly populární, slavný umělecký malíř namaloval v roce 1930 farmáře v overalu, proto se v tomto období overaly spojovali hlavně s farmářskými pracovními oděvy. Takže nakonec to, co začalo jako ekonomický způsob jak maximalizovat pohodlí pracovníků a vojáků během bojů, je dnes kus oděvu, který navrhují nejznámější návrháři světa.

Beverly Hills 90210 udával styl

V 90. letech se s dámskými overaly jakoby protrhla šňůra. Nosili jejich herečky, zpěvačky, módní ikony i moderátoři, atd. Dívky a ženy po celém světě čerpali inspirace zejména ze seriálu Beverly Hills 90210 a z filmu Duch s Demi Moore.

dámské overaly
Buďte stylová a elegantní např. i v takovém outfitu

Jak nosíme overaly dnes

Dnes jsou džínové dámské overaly stejně pohodlné, ale dají se nosit na milion různých způsobů. Pokud nevíte, jak správně sladit dámské overaly, máme pro vás pár zaručených tipů: pokud si obléknete široké tzv. boyfriend džínové kombinézy, kombinujte je s velmi ženským topem, jako například úzké trička zvýrazňující ženské křivky, květinové vzory, volánky, jemné halenky a podobně. Pokud hledáte rychlý outfit s overalem, vsaďte na proužkované trička a topy. Nebojte se také různých doplňků jako jsou šátky, nášivky, odznaky nebo náramky.

 

Ženy touží po kabelce

Ženy touží po kabelce

Svůj běžný den si my, ženy, umíme představit bez mnoha věcí, ale drtivá většina z nás určitě ne bez ranní kávičky a pěkné kabelky, která dodá našemu outfitu šmrnc. Dodnes není známo, kdo mohl vynalézt kabelku, ale v očích žen to musel být jednoznačně génius, který pochopil, po čem ženy touží. Právem ji označujeme jako nejlepší přítelkyni každé ženy, vždyť je to to nejdokonalejší, co snad existuje. Pokud je vůbec možné, že si žena dokáže ráno zapomenout svou milovanou kabelku, pak její den nebude stát vůbec za nic a bude se cítit, jako by jí chyběl kus sebe. Kabelka je totiž nejen dokonale praktická, ale je považována také za jeden z nejchytřejších módních doplňků, jaký si můžete zakoupit.

Kabelky od coccinelle
Kabelka je považována za jeden z nejchytřejších módních doplňků.

Kabelka na vše

Kolik z nás zažilo, že nás něco trápilo nebo jsme byli smutné, ale koupě nové kabelky všechno udělala. Vůbec nevadí, že máme ve skříni dalších patnáct kousků, vždyť vždy se najde taková barva, styl nebo velikost kabelky, jakou ještě nemáme, no bytostně ji potřebujeme mít. Výraz „příliš mnoho kabelek“ prostě neexistuje, stejně to platí i pro boty a, samozřejmě, mnoho jiných věcí. Kabelka ukrývá a hlídá všechny naše poklady – peněženku, mobil, klíče, parfém, make-up, sluneční brýle, ale i důležité dokumenty, doklady a mnoho jiných věcí, které během dne nutně potřebujeme. My, ženy, na to jdeme více praktičtější než muži. Nenosíme všechny důležité věci v kapsách kalhot, ale pěkně v kabelce, kde jsou v absolutním bezpečí.

Dámská kabelka od Coccinelle
Kabelky za stovky nebo tisíce eur jsou zcela zbytečné, když v té hodnotě můžete mít hned několik nádherných kabelek.

Kabelka vás nemusí zruinovat

Kabelky za stovky nebo tisíce eur jsou zcela zbytečné, když v té hodnotě můžete mít hned několik nádherných kabelek, které zkrášlí váš vzhled a potěší srdce stejně jako ty drahé. Pokud nejste milionář a nevyhráli jste ani v loterii, pak je koupě předražených designérských kabelek, kde i tak zaplatíte nejvíce jen za značku, doslova nesmyslem. Stejně jako netřeba komentovat koupi levně působících padělků. Obchody jsou přece plné zajímavých a oku lahodících kabelek podle nejnovějších módních trendů za dostupné ceny. Tak proč se hrát na něco co nejsme a na co nemáme? Nebojte se dopřát si pěknou kabelku, noste ji s grácií a když se vám omrzí, kupte si další a pak další a další…

Dámské lodičky – mohou být krásné a zároveň pohodlné?

Dámské lodičky – mohou být krásné a zároveň pohodlné?

To, že dámské lodičky jsou nestárnoucí klasikou a opravdu velmi atraktivní ženskou obuví, která má svůj styl, eleganci a ženským nohám i celé siluetě postavy dodá sexappeal jako žádné jiné boty, ví asi většina z nás a také si velmi dobře uvědomujeme i to, že v dámských lodičkách vypadají naše nohy fakt zatraceně dobře. Má to však jeden háček – necítíme se v lodičkách příliš pohodlně. Strávit několik hodin chozením či stáním v dámských lodičkách na vysokém podpatku dá našim nohám opravdu zabrat a i když vypadají jakkoli krásně či úžasně, po celém dni stráveném v tomto typu obuvi už toužebně očekáváme jen jedno – čím dříve se zout. Jak si tedy vybrat krásné lodičky, které budou zároveň i pohodlné pro naše nohy?

dámské lodičky
Dámské lodičky, které jsou pohodlné a nebolí

Dámské lodičky, které nebolí

Prvním předpokladem jak najít dámské lodičky, které budou milosrdné k vašim nohám, je nakupovat vždy jen prvotřídní kvalitu u odborníků, kde jsou použity nejen kvalitní materiály, ale důraz je kladen i na opravdu precizní vypracování. Nejbolestivějšími místem lodiček je obvykle podpatek, který by měl být dostatečně pevný a stabilní, aby byly lodičky správně vyvážené a jeho výška by neměla přesahovat 5 až 7 cm. Výbornou pomůckou a kompromisem, který zvýší pohodlnost vaší kvalitní obuvi, jsou lodičky s platformou, která alespoň trochu vyváží výšku podpatku a chůze tak bude mnohem stabilnější a pohodlnější. Dámské lodičky na platformě však musíme oželet při velmi formálních příležitostech.

dámské lodičky
I když vypadají nádherně, nejdůležitější je pohodlí

Pohodlná chůze záleží i od terénu

Velký podíl na tom, jak pohodlně se vám v dámských lodičkách bude chodit, má i samotný terén, který však obvykle my velmi neovlivníme. Pokud však předem víme, v jakém terénu se budeme pohybovat, můžeme se alespoň pokusit přizpůsobit danému povrchu i výběr obuvi. Čeká vás např. grill párty na zahradě nebo svatba v přírodě? Pak raději zvolte dámské lodičky na klínovém podpatku, který je v tomto případě určitě lepší volbou než tenké jehličkové podpatky, které se nám budou do měkkého přírodního povrchu neustále bořit.

 

Rekonstrukce domu – i starý dům má své kouzlo

Rekonstrukce domu – i starý dům má své kouzlo

Když řešíme vlastní bydlení, je vždy na výběr několik možností. Můžeme se rozhodnout pro bydlení v paneláku – ať už půjde o starší byt, který potřebuje rekonstrukci, případně pro modernější novostavbu nebo vás vždy více lákalo bydlení v rodinném domku s vlastním pozemkem a zahrádkou? I v tomto případě jsou možnosti otevřené, buď se rozhodnete, že koupíte pozemek a vydáte se cestou výstavby zcela nového (nejlépe nízkoenergetického) rodinného domu, nebo vás čeká rekonstrukce domu v původním stavu, která může být různě náročná, podle toho, jak starý je dům a v jakém je technickém stavu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody a konečné rozhodnutí záleží od vašich představ, požadavků a finančních možností.

rekonstrukce domu
I takové úpravy se dělají během rekonstrukce

Rekonstrukce domu – náročná cesta za novým bydlením

Pro starší rodinný dům s nutností částečné nebo kompletní rekonstrukce se často rozhodujeme z různých důvodů a jedním z nich může být i citová hodnota a vztah ke starší nemovitosti, např. dům po rodičích nebo po prarodičích, ale důvodem ke koupi starší nemovitosti je i možnost získat dům ve velmi atraktivní lokalitě, kde již nejsou k dispozici žádné volné pozemky na novou výstavbu. I když je rekonstrukce domu v původním stavu náročnou cestou za novým bydlením, právě tato volba nám může někdy nabídnout mnohé hodnotné benefity, jako např. velký pozemek, původní zahradu s dřevinami, vypěstovaným ovocným sadem či vinohradem a velké poklady zvykne ukrývat i nejedna stará půda, kde můžete najít krásné kousky s duší a historií vhodné pro opravdu stylové bydlení.

rekonstrukce domu
Takto může vypadat rekonstrukce domu v interiéru

Na prohlídku staršího domu vždy jen s odborníkem!

Každá rekonstrukce domu je jistým dobrodružstvím, protože nikdy nevíme, co nás čeká a jaké příjemné či nepříjemné překvapení nás ještě mohou zaskočit, což může celou rekonstrukci ještě více prodražit, a proto je nejlepším krokem vzít si na obhlídku staré nemovitosti zkušeného odborníka, který vám přiblíží všechny případné nedostatky jakož i návrhy, doporučení a řešení, jak si s nimi poradit. Pak vám už jen stačí kvalitní nábytek, vhodná barevná kombinace od barev stěn až po podlahu, nábytek a doplňky, a můžete bydlet.

 

Rukavice na cvičenie – nezabúdajte na svoje ruky

Rukavice na cvičenie – nezabúdajte na svoje ruky

Dnes si ľudia dávajú veľmi záležať na tom, ako žijú. Jedia zdravé potraviny, používajú šetrnú kozmetiku, užívajú doplnky a pravidelne športujú nielen kvôli peknej postave, ale hlavne pre svoje zdravie. Pohyb je nesmierne dôležitý a pokiaľ ste športový nadšenec, určite oceníte široký výber športových pomôcok, ktoré by už mali byť pri cvičení úplnou samozrejmosťou. Základným kúskom sú rukavice na cvičenie, ktoré sa používajú jednak pri športových aktivitách v interiéri, ale aj pri outdoorových aktivitách. Ich využitie je naozaj široké a siahnuť by ste po nich mali vždy, keď potrebujete ochrániť pokožku rúk a hlavne dlaní a prstov.

rukavice na cvičenie
Mať kvalitné rukavice na cvičenie sa vypláca.

Chráňte svoje ruky

Každý športovec by si mal svoje ruky pri cvičení chrániť a to bez ohľadu na to akému športu sa venuje. Bicyklovanie, kurz sebaobrany, silové cvičenie, volejbal či hocijaká iná aktivita zbytočne zaťažuje a ničí vaše ruky. Rukavice na cvičenie ochránia vaše ruky pred odretím, mozoľmi, pľuzgiermi, údermi a zároveň pomáhajú odvádzať pot – samozrejme po cvičení ich nechajte poriadne vysušiť a nezabúdajte, že občas ich treba aj oprať. Rukavice na cvičenie sú nenahraditeľné aj pri cvičení s ťažkými váhami alebo pri zdvihoch na hrazde, kedy sú ruky namáhané omnoho viac než pri iných cvikoch. Ochranu vašich rúk by ste určite nemali zanedbávať a to bez ohľadu na to, či ste športovec-začiatočník alebo profesionál.

rukavice na cvičenie
Rukavice na cvičenie oceníte najmä pri dvíhaní ťažkej váhy.

Ako vyberať rukavice na cvičenie?

Vďaka bohatej ponuke máme dnes možnosť vyberať si zo širokej škály rukavíc a to z rôznych materiálov aj kvality. Rukavice na cvičenie sú vhodné tak pre mužov ako aj pre ženy a mali by vám perfektne sadnúť, obopnúť ruku a nemala by byť znemožnená flexibilita prstov. Vyberať si môžete z kožených, neoprénových rukavíc či kombinácie koža + nylon a pokiaľ ide o typ, najobľúbenejším sú fingerless rukavice – používajú sa napr. pri jazde na bicykli alebo pri silových cvičeniach. Dobrou voľbou sú však aj rukavice s podporou zápästia, rukavice pre ženy či tzv. gripper rukavice, ktoré umožňujú široký rozsah pohybu a obsahujú protišmykové podložky.

Chystáte sa kupovať nový nábytok do obývačky?

Chystáte sa kupovať nový nábytok do obývačky?

Obývačka je pýchou každého majiteľa domu a jej zariaďovaniu sa väčšinou venuje veľká pozornosť, ale aj financie. Dôležité je nielen dispozičné riešenie, ale aj nábytok do obývačky a interiérové doplnky, bez ktorých by obývačka ani nebola úplná. Obývačka je jednou z najzaťažovanejších miestností v dome, trávime v nej väčšinu svojho voľného času a usádzame v nej návštevy a vzácnych hostí. Aj preto si všetci prajeme, aby bola predovšetkým útulná a samozrejme chceme, aby aj skvele vyzerala. Prvý dojem je veľmi dôležitý a pokiaľ chcete, aby vaša návšteva ostala ohúrená, musíte si dať na zariaďovaní vašej obývačky naozaj záležať.

Obývačka na mieru.

Sedačka, ktorá upúta

Kto si myslí, že nábytok do obývačky nehrá pri dekorovaní obývačky až takú dôležitú úlohu, je na veľkom omyle. Nábytok je to najpodstatnejšie a viete ním buď dokonale vyzdvihnúť celkový dojem z tejto miestnosti alebo ho úplne potopiť. Nekupujte hneď prvý nábytok, ktorý vám padne do oka a radšej si prezrite ponuku vo viacerých obchodoch, vďaka čomu si vytvoríte určitú predstavu o tom, čo chcete. Základným prvkom každej obývačky je sedačka, ktorá by mala byť najvýraznejším kúskom v miestnosti a okrem toho, že by mala byť pekná, musí byť aj kvalitná. Ostatný nábytok do obývačky by s ňou mal samozrejme ladiť, rovnako aj s farbou stien či doplnkami.

Nábytok do obývačky.
Sedačka, ktorá upúta.

Originálny nábytok do obývačky

Keď kupujete nábytok do obývačky, snažte sa vyhnúť kúskom, ktoré môžete vidieť v každom jednom nábytkárstve a pátrajte radšej po takom nábytku, ktorý bude niečím výnimočný a originálny. Vyhnete sa tak tomu, že bude vaša obývačka vyzerať rovnako ako ďalších tisíc obývačiek vo vašom meste. Buďte jedineční a dajte si na výbere nábytku záležať. Vytvárajte nové kombinácie a nebojte sa experimentovať. Neverili by ste ako zaujímavo pôsobí interiér v ktorom sa kombinuje nový aj starý štýl a koľko parády dokáže v obývačke narobiť napríklad stará šuflíková komoda z bazára.

Legíny na cvičení vždy skvěle padnou

Legíny na cvičení vždy skvěle padnou

Kde jsou ty časy, kdy nám na cvičení stačily staré široké tepláky a vytahané tričko? No, naštěstí, dávno za námi. V současnosti panuje doba, kdy se ženy chtějí cítit hezky a přitažlivě i ve fitnesscentru. Sice zpocené, rozcuchané a bez make-upu, no stále v souladu s módními trendy. Pěkné fitness oblečení je nejen pohodlné, ale budete se v něm cítit sexy, což výrazně zvýší vaše sebevědomí. Jako zastánci zdravého životního stylu na sobě tvrdě dřete, a proto si zasloužíte kvalitní a pěkné sportovní oblečení. Novým trendem jsou dnes legíny na cvičení a máte na výběr z různých vzorů, barev, ale i délek. Na legínách je úžasné právě to, že jsou elastické a díky tomu sednou na každou postavu. Vhodné jsou nejen na cvičení v posilovně, ale i na jógu, běhání, aerobic, crossfit nebo ledajaký jiný sport, který milujete.

legíny na cvičení
Legíny se bezvadne hodí na většinu sportů, i na jógu.

Legíny na cvičení – zapomeňte na bavlnu!

Tak, jako většina fitness oblečení, i legíny na cvičení musí být vyrobeny z kvalitního syntetického materiálu, který bude lehký, vzdušný a bude odvádět vlhkost pryč od těla. Určitě si nekupujte legíny vyrobené z bavlny – ta je pro sportovní oblečení úplné tabu. Bavlna sice výtečně saje, ale udržuje veškerou vlhkost v sobě, legíny zůstanou mokré a budou nepříjemně chladit. Navíc se tak stanou ideálním místem pro množení bakterií a plísní. Legíny na cvičení musí být vyrobeny z funkčního materiálu, který bude splňovat všechny nároky a zajistí vám maximální pohodlí při cvičení. Nejčastěji používané jsou polyamid, polyester, polyetylen a polypropylen – legíny z nich jsou lehounké jako pírko, vzdušné a pot okamžitě odvedou pryč od těla, proto legíny budou hned suché.

legíny na cvičení
Ve funkčních legínách se můžete i zapotit

Legíny na cvičení zvýrazní vaše křivky

Dnes už máte na trhu výběr z obrovského množství sportovního oblečení, a to platí i pro legíny na cvičení. Na výběr máte dlouhé či sahající po lýtka, jednobarevné, ale i legíny se vzorem a není vůbec neobvyklé najít například legíny na cvičení s push-up efektem. Ty vám zvýrazní váš zformovaný zadek, na který jste právem tak hrdá. Střih na fitness legínách bývá speciálně vytvořen k tomu, aby odolaly i tomu nejtvrdšímu tréninku. Oceníte i fakt, že syntetické materiály jsou velmi odolné a vydrží i velmi časté praní, což je při cvičení opravdu velmi nutné.

legíny na cvičení
Vypracovaná postava nejlépe vynikne v legínách.

 

Krajkové šaty – elegantní, romantické i přitažlivé

Krajkové šaty – elegantní, romantické i přitažlivé
šaty
Krajkové šaty v létě k moři …

Krajka, krajkové vzory a aplikace mají v módě své pevné místo, a to nejen v případě svatebních šatů a závoje, kde krajka prostě nesmí chybět a působí dokonale a velmi romanticky, ale velmi se osvědčila i v ležérnějším stylingu, perfektně vypadá např. v kombinaci s denimem.

Krajka na oblečení působí velmi romanticky, žensky a zároveň rafinovaně. Krásné krajkové šaty nenechají žádnou ženu, ale ani muže chladným, ať už jsou určeny na večerní příležitost nebo jsou tvořeny v ležérnějším a volnějším stylu v kombinaci s jinými materiály.

Kvalitní a krásná krajka by rozhodně neměla chybět ani ve vašem šatníku a je jen na vás, zda zvolíte elegantní celokrajkové šaty nebo jen detaily a různé aplikace z krajky na oblečení nebo na doplňcích, např. na teniskách, lodičkách, kabelkách, šátcích nebo i na bižuterii (na náramcích, náušnicích, náhrdelnících i čelenkách) či např. i na nehtech.

Krajkové šaty do divadla i na pláž

Elegantní krajkové šaty šité na slavnostnější příležitost, jako je např. oslava, večírek, stužková slavnost, ples, svatba či pozvání do divadla, bývají dostupné v různých střihových a barevných variantách, a tak si můžete pro svůj slavnostnější outfit zvolit kratší i delší celokrajkové šaty užšího, případně áčkového střihu, ale i oblečení, kde je krajka jen zajímavým detailem a zpestřením šatů, např. v podobě krajkových rukávů nebo aplikaci na zádech či dekoltu.

šaty
…nebo na speciální událost

Krajka se stejně dobře hodí na krátké koktejlové, pouzdrové, dlouhé či asymetricky řešené šaty, nebo i na kostým. Krajkové šaty a tuniky v ležérnějším provedení nejsou ničím výjimečným ani např. v plážové módě, kde se díky své lehkosti a transparentnosti k plavkám výborně kombinují.

Krajka na sto způsobů

Ani nahá, ani oblečená, zakrývá, i svůdně odhaluje, romantická a sexy zároveň – asi takto by se dala definovat jemná a lehká transparentní textilie s pravidelně se opakujícím, např. květinovým vzorem vytvořeným ruční prací nebo strojovou výrobou. Krajka je originální a jedinečná, využitelná na 100 a více způsobů. Krajka nám darovala opravdu krásné kousky, např. lidové kroje, ale i trendové krajkové oblečení, dámské košile, halenky, topy, bundičky a doplňky.