Návrat džínových dámských overalů

Mnohé světové hvězdy začaly nosit džínové dámské overaly jako praktické, ale i nóbl oblečení. Ne jedna celebrita se objevila v džínovém overalu v luxusní restauraci. Overal kombinují s bílou halenkou, saténovým šálou a botami na vysokém podpatku. Rovněž jim nesmí chybět luxusní značková kabelka jako šperk. Dámské overaly jsou novým módním prohlášením, ale nároky na dobře zkombinovaný overal jsou stále vyšší. Nebojte se být více sebevědomé v módě, abyste nosili a hlavně správně nosili overaly.

dámské overaly
Džínové dámské overaly jsou zpět!

První dámské overaly

Samozřejmě, nejsou to současní designéři, kteří vymysleli dámské overaly. Pracovnice ženských továren během druhé světové války přijali tento praktický vzhled od svých mužských předchůdců, kteří se inspirovali americkými vojáky. Podle expertů na vojenské oděvy Walton and Taylor se nejstarší odkazy na overaly v anglickém jazyce datují z roku 1776. Předtím, než se staly v 60. a 70. letech dámské overaly populární, slavný umělecký malíř namaloval v roce 1930 farmáře v overalu, proto se v tomto období overaly spojovali hlavně s farmářskými pracovními oděvy. Takže nakonec to, co začalo jako ekonomický způsob jak maximalizovat pohodlí pracovníků a vojáků během bojů, je dnes kus oděvu, který navrhují nejznámější návrháři světa.

Beverly Hills 90210 udával styl

V 90. letech se s dámskými overaly jakoby protrhla šňůra. Nosili jejich herečky, zpěvačky, módní ikony i moderátoři, atd. Dívky a ženy po celém světě čerpali inspirace zejména ze seriálu Beverly Hills 90210 a z filmu Duch s Demi Moore.

dámské overaly
Buďte stylová a elegantní např. i v takovém outfitu

Jak nosíme overaly dnes

Dnes jsou džínové dámské overaly stejně pohodlné, ale dají se nosit na milion různých způsobů. Pokud nevíte, jak správně sladit dámské overaly, máme pro vás pár zaručených tipů: pokud si obléknete široké tzv. boyfriend džínové kombinézy, kombinujte je s velmi ženským topem, jako například úzké trička zvýrazňující ženské křivky, květinové vzory, volánky, jemné halenky a podobně. Pokud hledáte rychlý outfit s overalem, vsaďte na proužkované trička a topy. Nebojte se také různých doplňků jako jsou šátky, nášivky, odznaky nebo náramky.

 

Napsat komentář