Jaká je to zahraniční offshore společnost?

Jaká je to zahraniční offshore společnost?

Určitě se nebudu mýlit, když řeknu, že jste se již někde setkali s pojmem offshore, ať už ve spojení s bankami, účty nebo společnostmi. Co to ale ta offshore společnost vlastně je? V podstatě jde o společnost, jejíž sídlo je mimo bydliště majitele v tzv. offshore zemích, které se jinak nazývají i daňové ráje. Daňové ráje jsou v drtivé většině situované na karibských nebo jiných ostrovech a tyto země lákají podnikatelů z celého světa na skutečně velmi výhodné podmínky týkající se především zdanění. Všichni dobře víme, že vysoké daně způsobují vrásky na čele nejednoho podnikatele a ve snaze snížit daňové zatížení na minimum se mnozí z těchto podnikatelů rozhodnou založit zmíněnou offshore společnost.

offshore společnost
I Seychely mohou být domovem pro offshore společnost

Offshore společnost a daňové ráje

Offshore společnost se zakládá v daňových rájích a mezi nejčastěji skloňované daňové ráje patří například země jako Spojené arabské emiráty, Kypr, Belize, Seychely nebo Panenské ostrovy. Jak si již ze samotného názvu může každý domyslet, jsou to země s velmi nízkým nebo téměř žádným daňovým zatížením. Pokud si tedy založíte offshore společnost v jedné z těchto zemí, budete osvobozen od placení daní z příjmu a jediné co musíte ročně platit je paušální roční daň, která je neměnná a stále stejná, bez ohledu na výši vašeho příjmu. Založení takové společnosti je přitom velmi rychlé a jednoduché, zabere vám to jen několik dní a vy se nemusíte bát žádných komplikací při vyplňování údajů, ani o vaše soukromí nebo bezpečnost.

offshore společnost
Pracovat můžete v mnohem příjemnějším prostředí

Výhody offshore společnosti

Nízké daňové zatížení je jen jednou z výhod, kterou má offshore podnikání. Za ní následuje celou řadu výhod, díky kterým si offshore společnost v zahraničí zakládá stále více a více Čechů. Při offshore podnikání oceníte například i diskrétnost bank, naprosté utajení informací a nejen anonymitu majitele, ale i akcionářů společnosti. Samozřejmostí je i ochrana vašeho majetku a nevyžaduje se daňové přiznání, nevede se žádné účetnictví a nemáte žádné omezení v mezinárodním obchodě. Offshore podnikání podlehlo již tisíce Čechů a své rozhodnutí nelitují, protože vlastnit, řídit, mít nízké zdanění a přitom zůstat v anonymitě, to je pro podnikatele přímo pohádková představa.

 

Autoalarm do auta typu VAM R1

Autoalarm do auta typu VAM R1

Kvalitní a spolehlivý autoalarm je již dnes běžná součást našich osobních aut. Na trhu je bohatý výběr autoalarmů různých značek a výrobců. Jedním z nich je i výjimečný zabezpečovací systém VAM R1. Je k dispozici nám, řidičům, již téměř 15 let a během této dlouhé doby na slovenském trhu se zabezpečovací technikou nebyl dosud nikdy překonán. Díky své originální konstrukci je spolehlivě odolný i vůči nejmodernějším sofistikovaným způsobem krádeží osobních aut.

Zabezpečovací systém VAM R1

Zabezpečovací systém VAM R1 lze použít ve vozech všech továrních značek – od osobních, nákladních aut, stavebních mechanismů až po zemědělské stroje. Systém VAM R1 se skládá z pevné části, která je zabudována v dosahu řidiče. Je udělaný tak, aby esteticky nenarušoval interiér vozu. Důležitou součástí autoalarmu je vyjímatelná dekódovací kazeta, kterou si řidič po opuštění vozidla bere s sebou. Bez ní není nijak možné vozidlo nastartovat. Dokonce ani tehdy, když se zloděj snaží použít originální klíč k vozidlu. Každá kazeta je zkonstruována unikátní a dokonce ani technik, který zabezpečovací systém VAM R1 do vozidla montuje, nezná konkrétní zajišťovací kombinaci.

vam r1
Kazeta je menší než klíč od auta.

Bezporuchový autoalarm

Zabezpečovací systém je namontován nejen v tisících osobních a nákladních automobilů, ale také v zemědělských a stavebních strojích. Za tuto dobu bylo nahlášeno několik stovek pokusů o jejich krádež, z nichž však ani jeden nebyl úspěšný. Systém jeho instalace a montáže je jedinečný pro každé vozidlo a jeho poruchovost je zcela nulová. Výhodou tohoto systému je nulový odběr proudu, což je důležité především při dlouhodobém odstavení vozidla nebo parkování, například v blízkosti letiště.

VAM R1
Systém blokuje hned několik hlavních sekcí vozidla.

Startujeme vozidlo se systémem VAM R1

Nastartování vozidla zabezpečeného systémem VAM R1 je blokováno i proti nejmodernějším způsobem krádeží aut. Systém je odolný vůči použití různých čteček, dekódovacích zařízení nebo diagnostických přístrojů. Selhání takového důmyslného zabezpečovacího systému nehrozí ani při výměně spínací skříňky nebo řídící jednotky motoru auta.

Vzduchovky ideální pro rekreační střelbu na terč

Vzduchovky ideální pro rekreační střelbu na terč

Pokud vás zajímá rekreační střelba na terč a chtěli byste se začít věnovat právě tomuto druhu sportu či zábavy, budete si muset v první řadě zajistit správnou vzduchovku a potřebné příslušenství. Vzduchovky patří mezi střelné zbraně fungující na principu stlačeného vzduchu (případně plynu) a dělí se na pružinové, plynové a větrovky. V každé specializované prodejně vám při výběru vzduchovky jistě rádi a ochotně poradí, ale i tak je dobré vědět o těchto zbraních alespoň pár základních údajů, např. jaký kalibr zbraně si pro začátek zvolit.


Jaká vzduchovka bude pro vás ta správná?


Vzduchovka
Vždy je důležité si ujasnit účel, pro který vzduchovku kupujete.

Při koupi vzduchovky je důležité si ujasnit účel, pro který vzduchovku kupujete, ale i to na jakou vzdálenost plánujete střílet, abyste na základě toho mohly vhodně zvolit sílu – kalibr a schopnost dostřelu, a tím i typ vaší budoucí zbraně – vzduchovky. Právě pro zmíněnou rekreační střelbu na terč do vzdálenosti 20 metrů je nejvhodnější vzduchovka ráže 4,5 mm, která je doporučena i vzhledem k zákonem stanovenou hranici maximální energie střely a na jejíž vlastnění nejsou zapotřebí žádná povolení ani zbrojní průkaz (síla střely však nesmí přesáhnout sílu 15 J (Joule)). Jedinou podmínkou pro pořízení si takové vzduchovky je plnoletosti, tedy věk 18 let a více.


Design vzduchovky a ostatní příslušenství k rekreační střelbě


Pro většinu majitelů vzduchovky je velmi důležitý i samotný vzhled, tvar, povrchová úprava a celkový design zbraně, např. pažba vyrobena z kvalitního dřeva. Vybírat si můžete z různých provedení a také v závislosti od konkrétního výrobce, jako je např. Crosman, Umarex, Česká zbrojovka či Gamo. Pro správného střelce by měla být samozřejmostí nejen kvalitní vzduchovka, ale i ostatní důležité příslušenství a výbava, jako např. pouzdro na zbraň, terče, zásobníky, lapače, oleje a, samozřejmě, střelivo, jako jsou broky nebo diabolky. S takovým vybavením a za dodržení jistých bezpečnostních opatření se můžete hravě pustit do rekreační střelby na terč.

Má přírodní zeolit své místo při výrobě bioplynu?

Má přírodní zeolit své místo při výrobě bioplynu?

Vycházeje z výsledků mnoha výzkumných prací a projektů je možné zcela opodstatněně tvrdit, že přírodní zeolit je jednou z perspektivních adsorpčních surovin při výrobě a čištění bioplynu. Minerál zeolit se úspěšně využívá jako filtrační adsorpční substrát v mnoha průmyslových aplikacích. Jednou z podstatných výhod zeolitová suroviny je její stabilita a vynikající regenerační vlastnosti. Jako součást filtračních jednotek může být použit během několika cyklů. Náročný proces výroby bioplynu s přítomným zeolitem se může stát finančně výhodnějším a efektivnějším.

zeolit
Podíl zemí v těžbě zeolitu

Základní biochemické podmínky produkce bioplynu

Bioplyn vzniká v podmínkách hnití, kvašení a rozkladu organické hmoty bez přístupu vzduchu. Vlivem různých mikroorganismů majících schopnost postupně složitě rozkládat organické látky vzniká metan CH4, oxid uhličitý CO2 a voda H2O . Bioplyn se skládá hlavně z metanu a oxidu uhličitého. Nejvíc materiálů vhodných pro výrobu bioplynu je produkovaných zemědělstvím. Bioplyn se vyrábí v tzv. biostanice a právě tam se uvažuje i o umístění zeolitu jako filtračního materiálu.

Co je to ten přírodní zeolit?

Zeolit je po chemické stránce složitý vodnatý alumokremičitanový minerál. Jeho krystalová mřížka je budována čtyřstěnmi hliníku Al2Oa křemíku SiO2. Důležitá je přítomnost molekul vody H2O v krystalové mřížce zeolitu. Díky svým výjimečným sorpčním, iontově výměnným a katalytickým vlastnostem je evidentní, že vhodně upravený zeolit má výjimečnou schopnost inaktivovat některé blokující látky při výrobě bioplynu. Tento materiál má dokonce schopnost uvolňovat ionty, které působí na anaerobní proces kvašení různých organických substrátů v pozitivním směru. Není tedy vůbec nic zvláštního, pokud se objevují snahy a testovací experimenty při jeho uplatnění v procesech výroby bioplynu.

zeolit
Přírodní zeolit

Jak ovlivňuje přítomnost zeolitu na proces hnití?

Jaké jsou tedy zhruba hlavní cíle těchto vědeckých a poloprovozních studií? Na mnoha akademických výzkumných pracovištích ve světě se zabývají i podmínkami výroby bioplynu z různých biologicky rozložitelných odpadů, převážně odpadů z masokombinátů a ze zemědělské výroby. Do hnijící analyzované organické hmoty přidávají za určitých definovaných podmínek přírodní zeolit a sledují, zda jeho přítomnost přispívá kladně k možnosti zvýšení rychlosti dodávání další organické hmoty do reakční fermentační nádrže. Studují se reakční časy biochemických reakcí v anaerobním procesu kvašení vytipovaných odpadů a zda fermentační proces blokující látky jsou efektivní a selektivní adsorbovány na zeolit v anaerobním procesu přeměny.

Složitost procesu kvašení organických odpadů
V procesu kvašení vznikají látky blokující a ztěžující plynulost a úspěšnost anaerobní přeměny. Jsou to hlavně produkty látkové přeměny mikroorganismů, a také látky již původně přítomné v organickém odpadu. Výzkumné týmy si dávají za cíl najít odpovědi i na otázku, jak je produkce bioplynu ovlivněna přidáním zeolitu. Studium je zaměřeno i na popis vztahu mezi přítomností mastných kyselin, přidávaným zeolitem do reakčního prostředí a jak vlastně celkově ovlivňuje přítomen adsorpční materiál na zeolitová bázi na finální kvalitu a množství produkovaného bioplynu.

Vybrat správné pouzdro na zbraň není jednoduché

Vybrat správné pouzdro na zbraň není jednoduché
pouzdro na zbraň
Pouzdro na zbraň a příslušenství

Pokud vlastníte zbraň, tak jste se už určitě dostali do situace, kdy jste museli řešit i problémy spojené s pouzdrem na ní. A nejedná se tu pouze o zbraň na „běžné“ nošení. Protože i v případě zbraní, které vlastníte na sportovní účely, nebo ochranu majetku a osob potřebujete kvalitní a správné pouzdro.

Pouzdro na zbraň totiž neslouží pouze na nošení zbraně, ale i na její ochranu před působením vnějšího prostředí. V případě krátkých zbraní je samozřejmě potřebné, aby pouzdro na zbraň splňovalo podmínky skrytého nošení, které vyžaduje zákon.

Výběr materiálu je u pouzdra důležitý

pouzdro na zbraně
Pouzdro na zbraň do auta

Pokud jste se tedy rozhodli pro koupi nového pouzdra na zbraň, jako první je potřebné vybrat materiál, ze kterého bude pouzdro vyrobené. Troufáme si říct, že je to asi nejtěžší úkol, protože v dnešní době na trhu existuje mnoho výrobců, kdy každý z nich vyrábí z odlišných materiálů, které mají své výhody a nevýhody.

Pokud potřebujete pouzdro na zbraň, která je většinou pouze skladovaná v nějakých prostorách a pouzdro slouží pouze na přenos zbraně ze skladovacích prostor na střelnici, doporučujeme vám vybrat si střelecký kufr. Kufr vám rovněž doporučujeme v případě, že chcete zbraň převážet do zahraničí a to třeba letecky. V některých státech je převážení zbraní podmíněno právě touto podmínkou, tedy převážení zbraně v samostatném uzamykatelném kufru na zbraň.

Pokud však nepatříte mezi rekreační střelce a zbraň nosíte dost často u sebe, měli byste si určitě pořídit pouzdro z kydexu. Tento moderní materiál má oproti ostatním materiálům mnoho výhod. Díky schopnosti samosvornosti při jeho použití není potřeba zbraň zajišťovat. Stejně tak kydex, na rozdíl od ostatních materiálů, časem nemění své vlastnosti, tudíž se nijak neznehodnotí a vy ho vesele můžete využívat řadu let.

Pouzdro na zbraň musí být pohodlné na nošení

pouzdro na zbraň
Pouzdro by mělo být pohodlné

V případě nošení zbraně musí pouzdro zvládat kromě pevného a stabilního udržení zbraně na místě a umožnění rychlého tasení i podmínky pohodlnosti. Tyto podmínky musí být splněny hlavně kvůli tomu, protože je asi každému jasné, že nepohodlné pouzdro na zbraň nikdo nosit nebude. Navíc v případech, kdy by bylo potřeba zbraň rychle tasit a vy nemáte tu možnost, může vás to stát i život.

Proto si dejte na výběr pouzdra opravdu velký pozor a dejte si na něm záležet. Nakonec vám z vlastní zkušenosti mohu říct, že i když budete k vaší zbrani vícero pouzder, vždy budete používat jedno nebo dvě nejlepší, jaké budete mít. Proto si raději dejte záležet na výběru jednoho kvalitního a vhodného pouzdra, než na odfláknutém výběru, který však budete muset absolvovat několikrát. Více info zde.

Boty na platformě pro každého

Boty na platformě pro každého

Pro mnoho žen jsou to právě boty, u kterých si dovolí riskovat víc než obyčejně. Hodně žen sází spíše na odvážnější boty, které připoutají pozornost kolemjdoucích více, než jejich outfit. A boty na platformě jsou právě pro tento účel vynikající. Ať už využijete toho, že díky nim budete o pár centimetrů vyšší, anebo využijete jejich design a barvy, určitě netrefíte vedle. Boty na platformě přišli do naší doby z disco éry 70. let, avšak mnohé subkultury je nosily už celá desetiletí. Každý typ platformových bot má svůj vlastní styl a vynikne při jiném typu oblečení.

boty na platformě
Boty na platformě byly typické pro 70. léta

Vysoké boty na platformě

Vysoké boty na platformě jsou asi nejoblíbenějším typem tohoto stylu. Jsou vhodné téměř pro všechny příležitosti, záleží jen na stylu, materiálu a provedení. Boty na platformě můžeme vidět u nevěst, stejně tak u žen, které jdou na pracovní pohovor.

Flatformy

Flatformy jsou dalším oblíbeným typem bot. Tyto boty na platformě mají několikacentimetrovou podrážku, která je rovnoměrně silná po celé své délce, což je pro nohu šetrnější, protože váha je rozložená na celé chodidlo a nejen na špičku, jako je to u vysokých platforem nebo tenkých podpatků. Flatformy mohou mít vrchní část ve tvaru polobotky, ale k vidění jsou i vyšší, například kotníkové nebo podkolenní platformy, Ty nejčastěji najdete na nohách rockerek a rockerů, jako vyjádření jejich stylu.

boty na platformě
Oblíbeným typem platforem su i flatformy

Sandále na platformě

Sandále na platformě jsou populární každé léto. Jednak přidají své nositelce pár centimetrů navíc a zároveň umožní chodidlům volně dýchat v teplém letním počasí. Oblíbeným provedením je styl s jedním páskem, který vystupuje až nad kotník. Tento styl se inspiroval římskými gladiátory a od nízkých sandálů se přenesl až k botám na platformě. Sandálové platformy se skvěle hodí k letním šatům i k capri kalhotám.

Na začátek 5 základních tipů pro tvorbu web stránek

Na začátek 5 základních tipů pro tvorbu web stránek

Pokud hledáte ideální typ pro tvorbu web stránek, pokud chcete obnovit vaši stávající stránku, přidat něco nového a svěžího, zkuste následujících pět rad. Mohou vám dopomoci ke zvýšení provozu na vašem webu. Přečtěte si náš článek nebo pro více informací klikněte zde.

Jednoduchost

tvorba web stránok
Moderní tvorba web stránek = jednoduchost

Mnoho webových stránek je přeplněno grafikami, možnostmi a volbami. Mnohdy to působí chaoticky a běžného uživatele to může odradit od toho, aby si vůbec vaše stránky prostudoval, aby se na vašich stránkách zdržel a dopracoval se k informaci, kterou původně plánoval na vašem webu nalézt. Proto se ujistěte, že tvorba web stránek neobsahuje žádné rušivé elementy a mějte na paměti, že i tady platí, že “míň je někdy víc“.

Redukce barev

Pro správnou tvorbu web stránek je velmi důležité vybrat správnou kombinaci barev. Vaše webové stránky by měly ladit s logem vaší firmy. Můžete si pak pohrát s odstíny daných barev. Na webové stránky jsou ideální pastelové barvy, čisté linie a jednoduchost.

Druh písma

Na žádné webové stránce by neměly být použité víc jak dva druhy písma. Typografie je na webu nesmírně důležitým komunikačním faktorem, který vypovídá o profesionalitě firmy, její serióznosti a vkusu.

Čitelnost

Aby byla vaše webová stránky úspěšná, musí být napsána gramaticky bezchybně a profesionálně, avšak zároveň srozumitelně i pro běžného uživatele. Tedy – žádné odborné výrazy a zkratky, kvůli kterým by si většina lidí musela otevřít slovník cizích slov.

Patří sem i čitelnost z ohledu:

  • Barevnosti – barvy jsou důležité v každé oblasti zda jde o bydlení, pracovní prostředí nebo webovou stránku. Na webu je důležité, aby byl text napsaný v dostatečném kontrastu s pozadím na stránce,
  • Šířka mezi řádky – optimální vzdálenost mezi jednotlivými řádky je 1,5 – 1,75,
  • Hierarchie – pokud je na vaší webové stránce velmi dlouhý text, doporučujeme ho rozdělit do odstavců, bodů, odrážek – dlouhý souvislý text totiž působí ospale a odpudivě.

Nejdřív mobil (responzivní tvorba web stránek)

tvorba web stránok
Responzivní dizajn

S příchodem smartfonů, velkých displejů a tabletů nastal mírný ústup používání notebooků a počítačů.

Lidé si v dnešní době prohlédnou webové stránky, produkty a služby jen na mobilu, anebo nejdříve na mobilu a až pak, pokud je daná věc zaujme a chtějí si ji prostudovat podrobněji, použijí počítač. Proto je dalším důležitým faktorem pro tvorbu web stránek tzv. responzivní design, který umožňuje jednoduchý přehled stránek i na mobilech.

Podělte se o vaše zkušenosti nebo jiné rady, případně vyjádřete svůj názor na tento článek v komentáři. Díky!

Proč by měl váš webdesign obsahovat sociální média?

Proč by měl váš webdesign obsahovat sociální média?
webdesign
Součástí každé stránky jsou sociální sítě

Není pochyb o tom, že sociální sítě se za poslední roky rozmohly natolik, že se staly nejen součástí našich soukromých, ale i pracovních životů. Denně na nich lidé v pohodě stráví i několik hodin vkus. Proto není divu, že je firmy velmi rychle začaly používat i na svou prezentaci, prodej a komunikaci se zákazníky. Máte vlastní firmu a web stránku? V takovém případě byste určitě neměli zapomenout umístit na vaše webové stránky právě odkaz na sociální média. Ptáte se proč? Odpověď na tuto otázku naleznete v dnešním článku, který je tomuto tématu věnovaný.

Web stránka i sociální sítě

Sociální média jsou skvělým prostředkem, jak prezentovat firmu a rovněž, jak ji dostat do povědomí lidí. Avšak pokud někdo na internetu hledá určitý produkt nebo službu, jako první se dostane na vaši web stránku. Podobně jako na web stránkách vám doporučujeme sociální média umístit i na vizitky. Jak již bylo v úvodu zmíněno, sociální média jsou doménou dnešní doby a pro lidi je snazší a pohodlnější najít si vás právě tam.

Jak by měl vypadat webdesign, ve kterém budou zahrnutá i sociální média?

webdesign
Budte sociální i s vaší firmou

V praxi by to mělo vypadat tak, že váš webdesign by měl mít na viditelném místě umístěné tzv. „social buttons“ – to znamená odkazy na všechny sociální sítě, na kterých je vaše firma aktivní (například Facebook, Twitter, Google+, Youtube, LinkedIn, Pinterest a podobně). Zároveň byste u těchto social buttons měli mít možnost dalších tlačítek jako Follow nebo Like. To vám zabezpečí, že si váš profil budou moct zákazníci bez problémů prohlížet odkudkoliv. Jedná se opravdu o důležitou věc, proto vám vřele doporučujeme zřízení těchto možností, pokud je zatím na stránkách nemáte. Zákazníci si pomocí těchto tlačítek mohou prohlížet novinky z vašeho prostředí, informace o nových produktech a podobně.

Doporučujeme vám rovněž, umístit social buttons i na podstránky a zde hlavně tlačítka Like (líbí se mi) a Share (sdílet). Díky tomu se o vaší stránce může dozvědět ještě více lidí = více potenciálních zákazníků.